Foursquare

Foursquare 2014.10.30

Pasjonująca fuzja serwisu spełecznościowego i gry

Zalety

  • Wciąga
  • Rosnąca wspólnota użytkowników
  • Uzytkownicy zamieszczają opisy odwiedzanych miejsc

Wady

  • Problemy z połączeniem
  • Brak kontroli nad dodawaniem lokalizacji

Dobry
7

Foursquare to darmowa aplikacja na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Stanowi ona połączenie gry i sieci społecznościowej, opierającej się na informowaniu o naszym położeniu.

Foursquare to gra polegająca na zdobywaniu punktów za odwiedzanie konkretnych miejsc. Planszą jest cała ziemia, gdyż użytkownicy korzystają z geolokalizacji w swoich telefonach i rejestrują się w istniejących barach, urzędach i innych interesujących miejscach. Jeśli w jakimś punkcie będziemy dostatecznie często, zostaniemy Burmistrzem tej lokalizacji w Foursquare.

Najsilniejszym punktem Foursquare jest ciągle rosnąca wspólnota użytkowników. To oni dodają kolejne lokalizacje i wymyślają zadania dla innych. Niestety brak jakiejkolwiek kontroli nad tym procederem powoduje duży bałagan. Niektóre lokalizacje się duplikują lub totalnie nie odpowiadają swojej realnej lokalizacji. Niemniej jednak z Foursquare można czerpać ciekawe informacje na temat okolicznych barów restauracji oraz innych interesujących miejsc.

Od strony technicznej Foursquare nie zachwyca. O ile sama aplikacja jest poprawna, to połączenie z serwerami gry jest fatalne. Często się zrywa i nie można się odznaczyć, co bywa bardzo irytujące. Występują również problemy z określeniem czasu i system blokuje nam możliwość zdobywania punktów, gdyż uznaje że robiliśmy to zbyt często.

Foursquare to bardzo ciekawa aplikacja, a korzystanie z niej wciąga, zwłaszcza, jeśli sporo się przemieszczamy. Szkoda tylko, że tak często nie można nawiązać połączenia z serwerem, to bardzo irytuje.

Foursquare

Download

Foursquare 2014.10.30

Opinie użytkowników o Foursquare